İşitme Cihazlarımızın Özellikleri

OPENSOUND NAVIGATOR


NE İŞE YARAR?

Bu teknoloji, doğal bir dinleme ortamında var olan tüm sesleri, doğallığını bozmadan işitme sistemine aktarır. Ancak bunu yaparken, her yönden gelebilecek konuşma seslerini artırırken diğer çevresel sesleri doğallığı yok etmeyecek şekilde azaltır. Böylece her ihtiyaç duyulduğunda beynin dikkatini istediği sese vermesi kolaylaştırılır.


HASTAYA FAYDASI NEDİR?

Dinleme çabasını azaltır, söylenenlerin daha fazlasının hatırlanmasını sağlar ve konuşmayı anlamayı etkin olarak iyileştirir. Hasta etrafında ki tüm konuşmacıları dengeli bir şekilde duyar ve dinlemek istediği konuşmacıyı seçip, takip edip anlayabilir. OpenSound Navigator gürültülü ortamlarda işitme kayıplı kişilerin, normal işiten insanlarla eşit miktar da anlamasını sağlayabilir. Bu sayede işitme kayıplı kişilerin normal işiten insanlarla aynı, zor dinleme ortamlarına katılmasına ve etkin olarak bu ortamlarda bulunmalarına izin verir. 


NASIL İFADE EDEBİLİRİZ?

MSAT. İşitme cihazı endüstrisinde gerçek bir devrimdir. Bu güne kadar çift mikrofonlu cihazlarda kullanılan klasik direksiyonel sistemi tamamen değiştirmiştir. Klasik direksiyonel sistemde, cihaz da iki mikrofon bulunur. Önde bulunan mikrofon sesleri alırken, arkada bulunan mikrofonda gürültüleri kesmektedir. Böylece cihaz kullanıcıları önde ki konuşmacıya odaklanırken, arkada ki seslerde kesilmiş olur. Yeni nesil MSAT teknolojisinde ise bu kısıtlı duyum yoktur. Kullanıcılar her açıdan konuşmaları alabilirken, çeşitli açılardan gelen gürültüler de etkili bir şekilde seslerin doğallığı korunarak azaltılmaktadır. 
Copyright ©2020 Duyumak - Her Hakkı Saklıdır. | ASD Creative